Místní mezitím začali zjišťovat, co se u nich ve městě a v okolí děje. Podle prvotních informací policistů došlo v sobotu v katastru Adamova krátce před polednem k dopravní nehodě nákladního auta a cyklisty. Poblíž tamní čistírny odpadních vod ve směru k sídlišti Ptačina. Cyklista po střetu s poraněnou hlavou zmizel v lese. 

„Cyklista měl vyjet z lesa a narazit do dodávky. Utrpěl krvácivé zranění nosu a obočí. Řidič za ním vyběhl, ale muž nasedl na kolo a zmizel v lese. Proč se tak stalo, můžeme v tuto chvíli jen spekulovat. Nemusel mít něco v pořádku a nebo to mohlo souviset s jeho zraněním hlavy,“ řekl Deníku policejní mluvčí David Chaloupka. Policisté začali po muži v terénu okamžitě pátrat.

Jakub Vágner.
Setkání s rekordmanem. Rybář Jakub Vágner představí své úlovky v Adamově

Adamovští úředníci pak před druhou hodinou odpoledne veřejnost informovali v hlášení místního rozhlasu. „Jedná se o muže, který má na sobě černou přilbu, světle modrou reflexní bundu a oranžové reflexní boty, má krvácivé zranění na hlavě a může být v ohrožení života. Prosíme občany, pokud takovou osobu spatří, aby kontaktovali linku 158,“ žádali o pomoc při pátrání po zraněném.