U žádného z kontrolovaných řidičů nezjistili při dechové zkoušce alkohol. "Řidiči nejspíš tušili, že o Velikonocích mohou čekat kontroly, a tak si dávali pozor. V jejich síti však uvízla pětadvacetiletá žena, která řídila pod vlivem pervitinu,“ přiblížila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Dodala, že policisté ale přišli i na jiné závažné přestupky. „Více než tři tisíce korun muselo dohromady zaplatit deset nepřipoutaných řidičů. Zarážející ale bylo, že ve dvou případech riskovali i životy dětí, které nebyly připoutané v autosedačkách. Policisté navíc narazili i na motocyklistu, který vyjel bez přilby. Tu neměl dokonce ani jeho spolujezdec,“ upozornila mluvčí.

Šestadvacet tisíc korun policisté vybrali od jednatřiceti řidičů, kteří nedodrželi předepsanou rychlost. Do správního řízení navíc poputuje případ řidiče, který na sedmdesátce jel rychlostí sto šestnáct kilometrů v hodině. „A pětadvaceti­tisícovou kauci kolegové uložili čtyřicetiletému muži, který řídil, přestože má blokovaný řidičský průkaz,“ přiblížila Šebková.