Na místo přiletěl i vrtulník, který transportoval zraněnou spolujezdkyni z osobního auta do Fakultní nemocnice Brno-Bohunice. „Žena utrpěla více zranění a záchranáři ji letecky transportovali do Brna. Řidič dodávky měl poraněný hrudník. Byl při vědomí a sanitka ho odvezla na urgentní příjem do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

V osobním autě cestovala i čtyřletá holčička, která z nehody vyvázala bez zranění. Záchranáři ji převezli na vyšetření do brněnské dětské nemocnice. Příčinou nehody bylo podle policistů nedání přednosti v jízdě. „Kdo nehodu zavinil, nemohu v tuto chvíli říct. Vyšetřování není ještě uzavřeno. Dechová zkouška vyloučila, že by řidiči před jízdou pili alkohol. Škoda na nabouraných autech je zhruba šest set tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

U nehody zasahovali také hasiči, kteří zraněným poskytli první pomoc, řídili dopravu a nabouraná auta odtáhli zpět na silnici. Silnice byla opět zcela průjezdná před jednou hodinou odpoledne.

U Lipovce bourala dvě auta. Pro zraněnou spolujezdkyni přiletěl vrtulník.Zdroj: Hasiči JMK