Na vině byl dvaašedesátiletý řidič osobního auta značky Dacia Sandero. „Nedodržel bezpečnou vzdálenost za Mitsubishi, jehož řidič začal brzdit kvůli tomu, že před ním jedoucí Peugeot Partner odbočoval mimo komunikaci. Kvůli tomu do sebe narazila všechna tři auta," popsal blanenský policejní mluvčí Petr Nečesánek.

Spolujezdkyně z Dacie se lehce zranila, záchranáři ji převezli do boskovické nemocnice. Policisté v místě nehody asi hodinu řídili kyvadlově dopravu. Na autech vznikla škoda osmdesát tisíc korun, uniklé provozní kapaliny uklidili hasiči.

Tři auta figurovala také v nehodě, která se kolem třetí hodiny stala u Svinošic. Jednadvacetiletý řidič Škody 135 podle policistů najel doprava mimo silnici, a když chtěl auto srovnat, dostal smyk, přetočil se a pravou stranou svého vozu narazil do dvou protijedoucích aut. Při nehodě se lehce zranila spolujezdkyně řidiče jednoho z nich a rovněž skončila v boskovické nemocnici. Na autech vznikla škoda za sto tisíc korun. Kvůli vyšetřování nehody byla doprava omezená asi dvě hodiny.

Mezi Šebetovem a Světlou se kolem čtvrté hodiny srazily Škoda Felicia a traktor. „Řidič traktoru s pracovním strojem odbočoval vlevo mimo silnici. Nevšiml si, že ho předjíždí osobní auto a to kvůli tomu skončilo v poli," řekl k nehodě Nečesánek. Škodu odhadli na deset tisíc korun. Dvě spolujezdkyně z osobního auta sanitka pro jistotu převezla na vyšetření do nemocnice. V Letovicích na Pražské ulici zase řidič nákladního auta urazil otevřené dveře osobního auta. Škoda je asi třicet tisíc.