Podle policejní mluvčí Ivy Šebkové se tragická nehoda stala krátce před sedmou hodinou ráno blízko železničního nájezdu v ulici U Labutě. „Muž se pohyboval v kolejišti zády k vlaku. Na výstražné troubení přijíždějící vlakové soupravy nereagoval. Strojvůdce se snažil srážce zabránit tím, že zatáhl za rychlobrzdu, vlak ale zastavit nedokázal,“ uvedla Šebková s tím, že náraz lokomotivy odhodil muže z kolejiště. Ten na místě zemřel.

To potvrdila i mluvčí zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová. „Na místo dorazila záchranka z Boskovic, před jejím příjezdem však už byl muž mrtvý. Nedalo se nic dělat, pouze konstatovat smrt,“ řekla Zuchová.

Policisté stále netuší, kdo ve středu u Svitávky tragicky zahynul. „Muž u sebe neměl doklady, takže neznáme jeho věk, ani totožnost,“ podotkla Šebková. Podobné případy podle ní nejsou na Blanensku ojedinělé. Poslední případ otřásl v listopadu minulého roku Letovicemi. Na nádraží tam padl vlaku za oběť teprve čtrnáctiletý hoch. Vloni našli v regionu na kolejích smrt ještě další tři lidé.

O středeční nehodě slyšel také svitávecký starosta Martin Cetkovský. „Neštěstí se údajně stalo za Labutí na konci Svitávky směrem na sousední obec Sasinu. A to na rovném úseku. Kolem tratě tam nevede cesta, lidé tento úsek ani nepoužívají jako zkratku,“ podivil se Cetkovský a dodal, že místo nehody se nachází osm metrů na náspu nad silnicí.

Vlak, který se stal neznámému osudným, musel zastavit a čekat na příjezd kriminalistů. „Do desíti hodin dopoledne zůstala otevřená pouze jedna traťová kolej. Cestujícím z osobního vlaku, který jel od Brna, jsme umožnili přestoupit na náhradní autobus. Ten dorazil do pětadvaceti minut a dopravil cestující do Letovic,“ uvedla mluvčí Český drah Kateřina Šubová.

Další náhradní autobus využili také pasažéři, kteří potřebovali cestovat opačným směrem. „Ostatní osobní vlaky i rychlíky jezdily po druhé koleji. V místě nehody musely zpomalit, proto u nich docházelo k pětiminutovým zpožděním,“ dodala Šubová