Ve středu na to upozornili policisté. Řidiči podceňovali zatáčky, klesání, stoupání i šířku vozovky. Nepřizpůsobovali se ani náledí, výtlukům, blátu nebo mokrému povrchu.

„Připomínáme, že nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod, které nezřídka končí i smrtí. Policisté tedy apelují na řidiče, aby zbytečně nepřeceňovali své řidičské schopnosti a vlastnosti vozidla. Spěch se nemusí vždy vyplatit,“ varoval policejní mluvčí Petr Vala.

V souvislosti s tím připomněl sobotní případ poblíž Tetčic na Brněnsku. „Devětatřicetiletý řidič rozjeté sklápěčky v mírné zatáčce a na znečištěné vozovce nezvládl řízení vozidla, dostal smyk a částečně přejel do protisměru,“ popisoval mluvčí.

Od čelního střetu s protijedoucím kamionem nakonec chyběly jen centimetry, řidič druhého nákladního automobilu totiž stihl pohotově strhnout řízení na druhou stranu.

Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění. Viník od policistů dostal na místě pokutu. Škoda byla předběžně vyčíslena na sto patnáct tisíc korun. Alkohol byl u řidičů dechovou zkouškou vyloučen,“ dodal Vala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Za předjíždění kamionů dávají policisté pokuty. Na jihu Moravy jich padly stovky

Ani zákaz neodrazuje mnohé řidiče kamionů na jižní Moravě. Více než tři sta jich už letos v kraji kvůli nesprávnému předjíždění zaznamenali dálniční policisté. | Video: Policie ČR