Při geocachingu se soutěžící snaží pomocí GPS navigace najít schránky, které ukrývají poklad. Dvojice však špatně spočítala souřadnice. A místo schránky našla lidské tělo.

,,Po chvilce počítání jsme se vydali na cestu, která se postupně změnila v pěšinu a pak pokračovala jen malou cestičkou do prudkého kopce. Celí zpocení jsme zdolali kopec a dostali se na lesní cestu,“ popisuje cestu k nálezu na internetových stránkách věnovaných geocachingu muž s přezdívkou Nait.

GPS navigace ukazovala ještě zhruba padesát metrů k cíli. ,,Šipka nás hnala někam mezi stromy. Mírný větřík k nám zavál šílený smrad, říkal jsem si, asi nějaké zvíře či co, tak jsme šli dál,“ pokračoval Nait. Po pár metrech něco zahlédl.

,,Nejprve člověku probleskne hlavou, že tam je mrtvola, ale pak to racionální já si řekne, že nejsme v žádném americkém seriálu a že takové věci se tu nedějí, že pravděpodobně tam jenom leží nějaký bezdomovec,“ uvažoval Nait. Když přišli blíž, jeho první myšlenka se potvrdila.

Narazili na mrtvého muže, který tam podle všeho ležel už delší dobu. ,,Smrad byl čím dál horší, pohled na tělo taky nic moc. Jediná věc, která se dala udělat, je přivolat policii,“ doplnil muž.

Hlášení o mrtvém dostali policisté v sobotu po třetí hodině odpoledne. Na místě byli do patnácti minut, o hodinu později dorazili i kriminalisté se soudním znalcem.

,,K případu nemůžeme sdělit žádné podrobnosti. Totožnost mrtvého zatím neznáme, stejně jako dobu a příčinu smrti. To určí až soudní pitva," uvedla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková. Podle ní budou kriminialisté kromě jiného také prověřovat seznamy pohřešovaných.

K Haně Novotné z Blanska se už zpráva o hrůzném nálezu donesla. „Říkali lidi z našeho domu, že tam v sobotu viděli policajty a pohřebáky,“ uvedla žena. U přehrady, která je nyní kvůli čištění vypuštěná, stojí stánek s občerstvením Gizela.

„Nic o tom nevím. Ale to víte, že se bojím, když jsme tady až skoro v lese,“ uvedla žena pracující ve stánku.

Winklerová Michaela

Paroulková Leona