Lehčí dopravní nehody bez zranění se staly u Krhova, Lipůvky a Rozseče. Ke zranění došlo pouze v Boskovicích, kde řidič se Škodou 120 srazil na přechodu pro chodce třiasedmdesátiletou ženu. „Ta byla lehce zraněna a ošetřena v boskovické nemocnici,“ dodala k případu Šebková.

Sníh na silnici zastavil dopravu i na frekventované silnici I/43 z Brna do Svitav. „Problémy byly mezi Lipůvkou a Lažany i ve stoupání u Krhova, kde dopravu blokovala osobní i nákladní auta,“ sdělila Šebková.

Krátce po půl 8 večerní se stala další dopravní nehoda mezi Zbraslavcem a Kunštátem. ,,Jedná se o dopravní nehodu kamionu. Na místo vyjela vyprošťovací technika. Kamion blokuje jízdní pruh," řekl operační důstojník hasičů.

K odstranění spadlého stromu, který blokoval silnici, vyjížděli hasiči kolem desáté večerní k Jedovnicím.

Sníh zkomplikoval dopravu také řidičům autobusů. Jeden z nich nezvládl řízení na mokrém sněhu, a vjel do příkopu. Na místo ihned vyjela vyprošťovací technika. Na místě nebyl nikdo zraněn. Po vyproštění autobus dál pokračoval v jízdě.

Krátce po půl 8 ráno vyjeli hasiči do Adamova na ulici Petra Jilemnického, kde spadl přes cestu strom.

Kvůli dopravním problémům nedorazili do Blanska ani hokejisté Nedvědice, kteří zde měli sehrát rozhodující utkání play off krajské hokejové ligy.

Winklerová Michaela

Hynek Skoták