„Šestačtyřicetiletý řidič osobního auta značky Škoda Felicia jel s vozidlem po kluzké zasněžené dlažbě z kopce v boskovické Židovské čtvrti. Auto ale přestalo být ovladatelné a nezadržitelně klouzalo z kopce dolů. Třiadvacetiletý spolujezdec proto z auta vystoupil a snažil se auto nasměrovat tak, aby nic nepoškodilo. Ve stejnou dobu ale do protisměru přijelo jiné osobní auto značky Mercedes, jehož řidič zastavil, aby zabránil střetu. Třiadvacetiletý spolujezdec ze Škody Felicie ale na kluzké dlažbě uklouzl a byl přitlačen mezi obě vozidla. Ta následně ještě narazila do zaparkovaného třetího vozu značky Volvo," řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Třiadvacetiletý mladík se při nehodě zranil. „Na místo byla přivolána i zdravotnická záchranná služba, která mladíka převezla do nemocnice," uvedla Šebková. Škodu policisté vyčíslili na čtyřicet tisíc korun.Na kluzké silnici dnes na Blanensku havaroval také autobus. „V Jabloňanech sjel v zatáčce autobus mimo silnici a narazil do plynoměru. Plyn neunikl a při havárii nebyl nikdo zraněn," řekla policejní mluvčí.

K další havárii dnes došlo i na silnici, vedoucí do Lysic. „Auto značky Škoda Favorit tam vyjelo do příkopu a narazilo do stromu. Havárie se ale obešla bez zranění," uvedla Šebková.

Před půl desátou dopoledne se stala také dopravní nehoda mezi Černou Horou a Lipůvkou. „Střetlo se tam vozidlo značky Mercedes Sprinter se Škodou Octavia. I tato nehoda se obešla bez zranění,"řekla policejní mluvčí.

Kluzká byla i silnice mezi Adamovem a Křtinami. „Řidič osobního auta značky Subaru tam dostal smyk a havaroval do patníku u cesty," dodala Šebková.