Obtížně sjízdné byly v sobotu úseky mezi Ludíkovem a Němčicemi, kolem vysílače Kojál i v okolí Lysic a Kunštátu. Po protažení pluhy silnice okamžitě znovu zafoukal vítr. Někteří řidiči skončili s automobily v závějích a museli čekat na to, až je někdo vyprostí.

Uvíznutý automobil byl v sobotu večer i na silnici mezi Lipovcem a Kotvrdovicemi, která se přes zimu neudržuje. Sníh brzdil dopravu i na frekventované silnici z Brna do Svitav v místech u odbočky na Krhov a Lysice.

Při projíždění táhlé, levotočivé zatáčky na silnici od Šebrova k Blansku se v neděli krátce před šestou hodinou večerní nevěnoval plně řízení třiaosmdesátiletý řidič osobního auta Hyundai Accent.

,,Pravými koly tak najel na sněhem pokrytou krajnici a pak vyjel mimo silnici, kde narazil do porostu stromů. Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění, dechová zkouška neprokázala, že by před jízdou pil alkohol. Na autě vznikla škoda asi 30 tisíc korun,"řekla mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

Osobní auto se v pondělí večer vybouralo u Šebrova. Z havarovaného vozu vytekly na silnici pohonné látky. Ty se podařilo blanenské jednotce hasičů odklidit.

Řidiči jedoucí po státní silnici vyzkoušeli u Černé Hory svoji trpělivost. Na kruhovém objezdu tam totiž v pondělí večer uvízl kamion. Místo se snažili uvolnit blanenští hasiči, kteří přijeli pomoc se dvěma vozy.

K autonehodě vyjeli v pondělí před půl 7 večerní blanenští profesionální hasiči. Ti vyprošťovali posádku havarovaného vozu na silnici mezi Blanskem a Dolní Lhotou. Jednoho člověka s lehkým zraněním ošetřili lékaři zdravotní záchranné služby. Při dopravní nehodě se ocitly dva vozy mimo vozovku.