Kolem půl dvanácté dopoledne se například srazila dvě osobní auta na silnici I/43 mezi Lažany a Lipůvkou. Oba řidiči utrpěli středně těžké poranění. „Řidič osobního auta BMW jel směrem na Lipůvku, dostal smyk a srazil se s protijedoucím vozidlem chevrolet. Příčinou nehody byla pravděpodobně kluzká vozovka,“ uvedla blanenská policejní mluvčí Lenka Koryťáková s tím, že dechová zkouška u obou řidičů vyloučila přítomnost alkoholu.

Část učitelů ze ZUŠ Boskovice žádá odvolání tamní ředitelky. Kvůli údajné šikaně a nevhodnému chování.
Zastrašování, šikana, tvrdí o praktikách ředitelky. Inspekce našla pochybení

Auta bourala i na jiných místech kraje. Několik nehod evidují policisté na Vyškovsku. Například u Nížkovic narazilo auto do stromu, nedaleko Kobeřic zase jiné auto skončilo v poli. „Situace si žádá, aby řidiči přizpůsobili styl jízdy stavu komunikace, snížili rychlost, předvídali a neřídili se spěchem," upozornila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Nový kulturní dům bude sloužit pro organizaci slavností, divadelních představení a kulturních akcí obecně. Využijí ho nejen místní, ale i přespolní.
Proslulou hospodu z Dědictví nahradil nový kulturní dům. V sobotu ho otevřou

Na kluzkých silnicích nabírají zpoždění autobusy hromadné dopravy. Nejhorší je situace na Tišnovsku, Blanensku, Vyškovsku a v okolí Brna. Cestující by měli počítat se zdžením spojů až dvacet minut.