K nehodě, která se stala mezi Krhovem a Bořitovem, přiletěl i vrtulník. Zranili se tři lidé. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Hedviky Kropáčkové se u všech jednalo pouze o lehká zranění. „Jednoho muže vrtulník přepravil na chirurgii do boskovické nemocnice. Ne kvůli vážnosti zranění, ale protože se v danou chvíli jednalo o nejdostupnější prostředek. Zbylé dva do Boskovic převezly sanitky," upřesnila Kropáčková.

Doprava v místě stála, osobní auto po nehodě skončilo na střeše. „Vozidla byla odkláněna objízdnou trasou přes Lysice," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Hasiči na místě provedli protipožární opatření a vytyčili místo pro přistání vrtulníku. „Z havarovaných vozidel nebylo potřeba nikoho vyprošťovat. Zranění už byli při příjezdu hasičů v péči záchranářů," řekl mluvčí krajských hasičů David Jirouš.

close Dopravní nehoda osobního auta a náklaďáku, při které se zranili tři lidé, uzavřela silnici I/43 u obce Krhov. info Zdroj: Hasiči JMK zoom_in

Nehoda na silnici I/43 u Krhova. Foto: Hasiči JMK

Další nehoda se v pondělí odpoledne stala v Lipovci, kde se srazila dva nákladní auta. Na místě zůstal jeden zraněný, ale nejednalo se o nic vážného. „Auta do sebe jen lehce narazila, uniklé provozní kapaliny jsme zasypali sorbentem," doplnil Jirouš.

Pondělní odpoledne bylo smolné rovněž pro posádky dvou osobních aut, která bourala u Vážan. Zranili se dva lidé.