Z nehody vyváznul cestovatel jako zázrakem jen se dvěma zlomenými žebry. Po propuštění z nemocnice si koupil letenku do Vídně kam by měl dorazit v pátek. Na své poutí najel 7 071 kilometrů.

"Zdar. Je konec. Ke Kilimandžáru nedojedu. Měl jsem havárku, po které nemůžu pokračovat v cestě. Stalo se to v pondělí okolo půl sedmé večer místního času. Asi sedmdesát kilometrů před Gedarefem mě srazil kamion návěsem. Válel jsem se na silnici asi půl hodiny, mával a křičel bolestí, než si mě někdo všiml a zavolal policisty.

ČTĚTE TAKÉ: Robert Šamonil ztratil u Nilu fotoaparát

Ti mě odvezli do nemocnice, kde zjistili, ze mám zlomená dvě žebra. Řekli, že to sice je hodně bolestivé, ale ne životu nebezpečné. Policisté mě ještě zajistili luxusní autobus, který mě odvezl zpět do Chartúmu. Když jsem se řidiče ptal, co budu platit, tak se jenom usmál, podal mi ruku a zamával. Do Chartúmu jsem se dostal v úterý až kolem půlnoci a vlastně celý následující den strávil sháněním letenky. Do Vídně bych se měl dostat v pátek po obědě.

Kromě kola mám všechny věci. Kolo je na policejní stanici sto čtyřicet kilometrů od Gedarefu. Policisté říkali, že mi ho pohlídají, než si pro něj přijedu. (úsměv) Pokud chodím, tak se ploužím a nemůžu hýbat levou rukou, nedokáži ji zvednout, ale mám ji prý v pořádku. Jinak jsem v pohodě. Hlava, nohy a pravá ruka taky. Škoda......ale i s tím se musí počítat. Mohl jsem dopadnout taky hůř."

MILAN DANĚK A JAN CHARVÁT