Autobus jel ve směru od Ostrova u Macochy směrem ke Sloupu. „Jeho řidiči se pravděpodobně při řízení udělalo nevolno, nezvládl řízení a autobus vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do dopravní značky a skončil v příkopu," popsala havárii policejní mluvčí Iva Šebková.

Podle mluvčí zdravotnických záchranářů Barbory Zuchové už nebylo možné muži pomoci. „Pokoušeli jsme se jej resuscitovat, ale to se při veškeré snaze nepodařilo," řekla.

K havárii vyjely také tři jednotky hasičů. „Místo jsme zateplili dekami, protože tam hodně foukalo. Ale hlavně jsme pomáhali záchranářům s oživováním řidiče. Bohužel to bylo marné," uvedl blanenský hasič Josef Nečas.

Hasiči pak pomohli odtahové službě vytáhnout autobus na silnici. „Byl v podstatě sjetý v poli," doplnil Nečas. Havárie nijak neomezila dopravní provoz.

Řidič jezdil pro blanenskou společnost ČAD. „Pracoval u nás osm let. Byl to naprosto bezproblémový a spolehlivý pracovník," uvedl náměstek pro osobní dopravu ČAD Richard Maňoušek. Ten si podobný případ v historii společnosti nepamatuje. „Všichni naši řidiči samozřejmě pravidelně absolvují zdravotní prohlídky a psychotesty. Ale podobným případům, jako byl tento, se úplně zabránit nedá," dodal.

Společnost ČAD hned na místo vyslala náhradní autobus, který cestující odvezl. Na havarovaném autobusu podle Maňouška vznikla minimální škoda.