„Čtyřiatřicetiletý muž při jízdě s osobním vozidlem pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky. Při projíždění levotočivé zatáčky dostal smyk a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Po nárazu bylo vozidlo odmrštěno do dalšího stromu a následně skončilo částečně mimo komunikaci,“ informovala policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Řidič skončil se zraněním v péči záchranářů, kteří ho převezli do nemocnice. „Předběžná škoda na vozidle je padesát tisíc korun. Provedená orientační dechová zkouška byla negativní. Příčiny a okolnosti havárie jsou nadále v šetření dopravních policistů,“ doplnila mluvčí.

Střet osobního auta s traktorem poblíž křižovatky mezi Crhovem a Rozsečí nad Kunštátem.
Mezi Crhovem a Rozsečí se srazil traktor s osobákem. Škoda je 300 tisíc

Řidiče v souvislosti s tím vyzvala ke zvýšené opatrnosti při jízdě na vlhku. „Vlhkost silnice totiž snižuje tření mezi pneumatikou a povrchem vozovky, čímž se mění chování motorového vozidla, zejména se prodlužuje brzdná dráha. Při rychlejším průjezdu zatáčkou, tak může dojít ke smyku a proto je potřeba na toto myslet a rychlost jízdy přizpůsobit panujícímu počasí,“ dodala Koryťáková.