Na silnici 431 u obce Bohdalice-Pavlovice na Vyškovsku se vytvořilo náledí. „Až do sedmé hodiny večer tam hrozí kvůli kluzké silnici nebezpečí dopravního kolapsu,“ varovali řidiče policisté na svém dopravním portálu.

Právě na této silnici sjel do příkopu po čtvrté hodině odpoledne u obce Manerov kamion. „Na jeho vyproštění jsme museli povolat těžkou techniku,“ řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hodinu předtím zasahovali hasiči a záchranáři v Kobeřicích u Brna, kde auto na zasněžené silnici vyjelo mimo silnici. Při nehodě se zranil jeden člověk. Podobně dopadl i řidič auta u Nížkovic na Vyškovsku.

Krátce před třetí odpoledne bourala dvě auta poblíž Adamova na Blanensku. Nehoda se obešla bez zranění. Stejně jako havárie nákladního auta. To se převrátilo nedaleko obce Louka. S dopravním omezením tam řidiči museli počítat ještě po páté hodině odpoledne.

Bez zranění se obešel také střet tří osobních aut v obci Prusy-Boškůvky na Vyškovsku. Příčinou nehody bylo podle policistů náledí. Mimo silnici skončila na D1 na Vyškovsku ve směru na Kroměříž dodávka. V ní se zranil řidič. K nehodě došlo na 231. kilometru. „Dálnice byla průjezdná. Pomohli jsme záchranářům s transportem zraněného řidiče do sanitky,“ upřesnil Mikoška.

Mimo silnici skončilo ve čtvrtek po jedné hodině odpoledne také osobní auto v Rudici na Blanensku. „Na místě byla jedna zraněná osoba. Poskytli jsme jí první pomoc. Auto leželo na boku mimo silnici. Zraněnou osobu odvezla záchranná služba. Hasiči auto vyprostili pomocí jeřábu," dodal Mikoška.

V autě jela matka s dítětem. „Posádka na místě nehody ošetřila mladou ženu, řidičku osobního auta, která si lehce zranila hlavu. Převezli jsme ji na chirurgické oddělení boskovické nemocnice,“ informovala mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.