Podle provozního dispečera blanenského cestmistrovství Josefa Nečase sypače vyjely kolem čtvrté hodiny ráno, když začalo sněžit. „Tam, kde jsme použili posypovou sůl, jsou silnice sjízdné. Trochu horší je to v úsecích, kde se nesmí solit. Problémy jsou nyní v kopci ve Vilémovicích a u Žďáru," řekl Nečas.

Podobně to vypadá i v působnosti boskovického cestmistrovství. „Všechny sypače máme asi od pěti hodin ráno venku. Problémy byly v kopcích u Valchova, Bezděčí nebo Obory," řekl vedoucí cestmistrovství Antonín Pospíšil.

Podle něj se jedná o čtvrtý den v letošní sezoně, co ošetřují silnice v souvislosti se zimou. „Dosud se jednalo hlavně o namrzlou vlhkost nebo mlhu. Dnes je to poprvé kvůli sněhu," doplnil Pospíšil.

Od půl šesté ráno do osmi hodin bourali řidiči na sedmi místech. Při žádné z nehod se nikdo nezranil.

První měli policisté hlášenou v půl šesté ráno v kopci Perná u Krhova. „Kvůli namrzlé silnici se tam srazila tři osobní a jedno nákladní auto. Celková škoda lehce přesáhla sto tisíc korun. Asi hodinu tam bylo nutné dopravu řídit kyvadlově," uvedl blanenský policejní mluvčí Petr Nečesánek.

Mezi Sloupem a Vavřincem skončilo osobní auto na střeše v příkopu, vytáhli ho hasiči. Smyk na kluzké silnici dostal také řidič Opelu Astra mezi Křtinami a Jedovnicemi. Silnici mezi Lhotou Rapotinou a Oborou blokoval kamion, který nemohl vyjet do kopce.

Tři osobní auta do sebe narazila také na Legionářské ulici v Boskovicích. „U Vilémovic zastavil řidič autobusu kvůli nesjízdné silnici. Tři auta za ním nedobrzdila a narazila do sebe. Poškozené byly jen plechy," doplnil výčet nehod Nečesánek.