„U odbočky na Svitávku se čelně střetla osobní auta značky Citroën C1 a Fiat Brava. Sedm lidí bylo zraněno, z toho tři těžce,“ informovala blanenská policejní mluvčí Iva Šebková. Podle mluvčího jihomoravských zdravotnických záchranářů Radka Turina na místo vyjelo několik záchranářských týmů. „Celkem jsme ošetřili a do zdravotnických zařízení převezli sedm osob – pět na chirurgickou ambulanci Nemocnice v Boskovicích, jednu osobu vrtulníkem letecké záchranné služby na urgentní příjem Fakultuní nemocnice Brno a dalšího zraněného sanitkou tamtéž,“ vyjmenoval Turin.

Místo nehody se dalo projet jen jedním pruhem, dopravu asi dvě hodiny kyvadlově řídili policisté. Policisté už také vědí, jak k nehodě došlo. „Šestadvacetiletý řidič Fiatu Brava jedoucí od Svitav směrem na Brno nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré vozovce. Když auto před ním začalo odbočovat, tak zjistil, že by nedobrzdil, a proto vjel do protisměru ve snaze vlevo odbočující auto objet. V protisměru se však čelně střetl s vozidlem značky Citroën C1,“ přiblížila policejní mluvčí Iva Šebková. Dva lidé z Citroënu byli těžce zraněni, řidička lehce. Na autech vznikla škoda za dvě stě tisíc korun.

Profesionální hasiči z Boskovic a z Kunštátu ze silnice uklidili uniklé provozní kapaliny, ale za chvíli měli další práci. Asi půldruhé hodiny po tragické nehodě se tam totiž stala další nehoda dvou aut. „Řidiči se plně nevěnovali řízení, nedodrželi bezpečnou vzdálenost a narazili do sebe,“ doplnila Šebková. Při druhé srážce se už nikdo nezranil. Hasiči však museli jedno z aut vytáhnout z příkopu.