Informaci potvrdila i mluvčí záchranky Barbora Zuchová. „Starší žena utrpěla velmi vážná zranění neslučitelná se životem a i přes okamžitou resuscitaci zemřela. Muže při vědomí vrtulník s vážnými zraněními přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," sdělila Zuchová. Ta doplnila, že řidiče BMW s lehkými zraněními sanitka převezla na chirurgii do boskovické nemocnice.

Při nehodě pomáhali i hasiči ze dvou jednotek. „Museli vyprostit řidiče Hyundai, který byl v autě zaklíněný. Dále zajistili auta, aby nezačala hořet, a uklidili uniklé provozní kapaliny," doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Silnice byla dopoledne uzavřená, auta jezdila po objízdné trase.

Omezení na tahu Brno-Svitavy

Další dvě osobní auta se v neděli po čtvrté hodině odpolední srazila na silnici I/43 v katastru Sebranic v blízkosti křižovatky na Boskovice.

Na hlavním silničním tahu Brno-Svitavy byl omezený provoz. „Podle dosavadních informací se auta bočně střetla. Lehce se zranilo pět lidí," uvedl mluvčí policistů Pavel Šváb.

Mluvčí záchranářů upřesnila, že se jednalo o čtyři muže a jednu ženu. „Všichni měli jen povrchová zranění nebo pohmožděniny. Sanitky je převezly na chirurgii do boskovické nemocnice," doplnila Zuchová.

Řidiči museli v místě nehody počítat se zdržením, ve směru na Svitavy byla doprava vedena přes Svitávku. Hasiči auta zajistili proti případnému vzniku požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny.