V autě seděli také tři mladí muži. Dvěma z nich je dvacet let, třetímu třiadvacet. Zranili se lehce. Podle mluvčí jihomoravské policie Štěpánky Komárové se podrobili dechové zkoušce, která prokázala, že pili alkohol. „U řidičky nebylo možné vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu dechovou zkoušku provést. V nemocnici jí odeberou krev, aby se zjistilo, zdali před jízdou pila alkohol," popsala Komárová.

Příčinu havárie vyšetřují dopravní policisté. Podle Komárové zjišťují, zda byla její příčinou únava, rychlá jízda, nepozornost, nebezpečné předjíždění či jiné důvody.

Na místo neštěstí vyjeli hasiči z Boskovic, kteří pomáhali záchranářům s ošetřením zraněných. „Auto, které zůstalo na střeše, otočili na kola a odtlačili mimo silnici. Ta byla přes dvě a půl hodiny uzavřená," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

Komárová řekla, že provedení dechové zkoušky není u spolujezdců ničím neobvyklým. Podle ní lze obecně říct, že alkohol u spolujezdců může být faktorem, který může k nehodě přispět nebo ji ovlivnit. „Nemusí to být však tento případ. Jenom je potřeba mít vše zadokumentováno," zdůraznila Komárová.

Policie se v minulosti například setkala s případy, kdy opilá posádka ovlivňovala svým chováním řidiče, který naboural. Existují ale také případy, kdy se po nehodě účastníci posádky za volantem vyměnili kvůli tomu, aby skryli řidiče pod vlivem alkoholu.