Čistírnu odpadních vod provozuje Vodárenská akciová společnost. Majitelem objektu je Svazek vodovodů a kanalizací. Podle rodičů chlapce, který přelezl plot jejich zahrady a utekl do nedaleké čistírny, pochybila obsluha areálu. V době neštěstí byla údajně brána do čistírny otevřená dokořán. Areál čistírny přitom monitorují kamery.

Policie však vyšetřovala i rodiče. „Byli jsme podezřelí, že jsme zanedbali hlídání syna a zavinili jeho smrt. To se však neprokázalo a policie naše vyšetřování zastavila. Jak to dopadlo s vodárnami, nevím," řekl Blanenskému deníku Rovnost otec mrtvého hocha. Přál si zůstat v anonymitě, ale redakce jeho jméno zná.

Dodal, že rodina uvažuje o tom, že bude žádat po vodárnách odškodnění. „Řešíme to s právníkem. Nikdo z vodárny nás po tragédii nekontaktoval ani se nám neomluvil. Zřejmě to celé skončí u soudu," tvrdí muž.

Mluvčí Vodárenské akciové společnosti Iva Šebková uvedla, že žádné informace o stavu vyšetřování od policie nyní nemá. „Žádné závěry vyšetřování jsme nedostali, takže to v tuto chvíli ani nemohu komentovat," řekla mluvčí.