Při jedné z nejtragičtějších nehod v regionu za poslední roky tehdy zemřeli dva dospělí a dva chlapci školního věku. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení. Vyšetřováním se pak zabývali několik měsíců a nyní je případ u konce. "Nepodařila se zjistit přesná příčina, proč řidička přejela do protisměru. Nebyla zjištěna technická závada na vozidle, působení jiného účastníka silničního provozu, a podle rozboru krve neměl na nehodě podíl ani žádný alkohol. Jako možná příčina nehody se mohla jevit únava řidičky po dlouhé cestě, ale nelze to jednoznačně prokázat," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník

Ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška před valtickým zámekem.
Počet návštěvníků je nyní pětinásobný, říká Krška k Salonu vín

Protože při srážce zahynula i řidička osobního auta, policisté trestní stíhání zastavili a spis odložili. "Řidička osobního vozidla z nezjištěných příčin nad ránem přejela do protisměru a čelně narazila do protijedoucího kamionu. V osobním vozidle zemřeli muž, žena a dva chlapci," připomněl Zámečník.

Střet na silnici I/55 přitom patří k vůbec nejhorším tragediím na silnicích jižní Moravy v posledních letech.

Při tragické nehodě na Hodonínsku zemřeli dva dospělí a dva chlapci
Auto sjelo do protisměru pod kamion. Zahynuli dva dospělí a dva chlapci

Čtyři lidé například zahynuli v červenci před třemi lety mezi Strážnicí a Vnorovy rovněž na Hodonínsku. Nehodu tehdy policisté vyšetřovali rok a přizvat museli i soudního znalce. „Ten nakonec určil, že viníkem nehody je řidič osobního vozu Renault, který v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou, vyjel do protisměru, kde čelně narazil do osobního auta značky Ford,“ sdělil po skončení vyšetřování Zámečník.

Zároveň dodal, že jelikož viník havárie na místě zemřel, museli policisté nakonec taktéž celý případ odložit.