Předchozí
1 z 5
Další

Nikolas ZedníčekNikolas Zedníček.Zdroj: PČR

Jediný pohřešovaný kromě Tomáše

Spolu s patnáctiletým hochem, po kterém policie i veřejnost aktuálně pátrá, je jediným pohřešovaným dítětem na jihu Moravy dvanáctiletý Nikolas Zedníček z Brna. Zmizel v září roku 2015, kdy se z dovolenky nevrátil zpět do Klokánku. Policisté však předpokládají, že chlapec pobývá v zahraničí se svou matkou.

Odcestovali do MaďarskaOdcestovali do Maďarska.Zdroj: PČR

Odcestovali do Maďarska

Hned dvojité zmizení řešili jihomoravští policisté v červenci roku 2017. Čtrnáctiletý chlapec a jeho dvouletá sestra zmizeli jednoho úterního odpoledne. Děti se o den později objevily v Budapešti. „Obě děti vypátrala maďarská policie na letišti v Budapešti. Jsou v naprostém pořádku a řešíme jejich převzetí rodiči. Podle prvotních informací děti chtěly navštívit svého otce, který bydlí v zahraničí,“ informovala tehdy o případu policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Pohřešovanou našli za denZdroj: PČR

Pohřešovanou našli za den

Šťastný konec mělo v září minulého roku pátrání po devatenáctileté dívce z Brna. Dívka jednoho večera odjela za kamarádkou. Domů se už ale nevrátila. Od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Mobil měla vypnutý a na sociálních sítích nereagovala.

Policisté ji hledali zhruba čtyřiadvacet hodin. Zachránit dívku odpovídajícího popisu pohřešované se podařilo Brňanovi Lubomíru Strážnickému. Uviděl ji při jedné ze svých procházek. "Šel jsem z procházky u Brněnské přehrady, když jsem viděl, že u skalky leželo děvče. Volal jsem na ni, ale neodpovídala. Slezl jsem po skále, byla bílá a studená, nehýbala se. Musela tam ležet dlouho, lezli po ní mravenci," popsal tehdy děsivou situaci čtenář Rovnosti Strážnický.

Přivolaní policisté zjistili, že dívka žije, pak ji odvezli.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Beneš Edvard

Dívka odjela za starším mužem

Ve společnosti staršího muže našli v dubnu loňského roku pohřešované děvče ze Žamberska. Nacházela se na Blanensku. Pátrání stejně jako v předchozím případě zabralo jeden den. „Vypátrali ji v jednom z rodinných domů ve společnosti muže středního věku. Pohřešovaná dívka byla v pořádku předaná do péče matky,“ uvedla tehdy mluvčí blanenských policistů Lenka Koryťáková.

Jak dodala, důvodem odchodu dívky z domova byla návštěva známého, s nímž se seznámila a dopisovala si s ním přes sociální sítě.

Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Milan Holakovský

Mladíka objevili za dva dny

Dva dny trvalo v roce 2019 pátrání po patnáctiletém chlapci z Vyškova. Mladík se ve středu 23. října 2019 nevrátil ze školy domů ke svým prarodičům. Policisté jej našli v pátek 25. října. „Chlapec je pořádku. Neutrpěl žádné zranění. Touto cestou děkujeme občanům i médiím, že nám poskytli podporu v našem hledání," informovala tehdy policejní mluvčí Kamila Haraštová.