Ve středu policisté opětovně prohledávali zahrádkářskou kolonii v Komíně. „Znovu bezúspěšně. Bylo to na základě získaných informací, které jsme na místě prověřovali,“ podotkl Malášek.

Velké pátrací akce skončily minulý týden.

Pátrání po pohřešovaném chlapci v řece Svratce a v jejím okolí, 21. dubna 2021.
Nezvěstný chlapec z Brna: dobrovolníci prohledávali Holednou, bez úspěchu

Neúspěšná byla i společná akce policistů se strážníky a hasiči při pročesávání břehů a dna řeky Svratky. „Strážníci z poříční jednotky v takzvaných suchých oblecích procházejí korytem řeky její vyčleněné úseky a prohledávají je doslova krok po kroku,“ popsal minulý týden mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

O pátrání po dalších dětech v minulosti jsme psali ZDE

Do pátrání se zapojili i dobrovolníci. Třeba na facebooku vznikla skupina Hledání Toma Pospíšila. Ve čtvrtek měla skoro osm a půl tisíce členů.

Pohřešovaný Tomáš Pospíšil z Brna.
Pátrání po pohřešovaném chlapci z Brna: policie pročesávala okolí Jundrova

K pomoci vyzvala i chlapcova rodina. Minulý týden například při prohledání obory Holedná. Ani tam chlapec nebyl. „Znovu vám všem děkujeme. Dávejte na sebe pozor, buďte se svými rodinami,“ vzkázala rodina Tomáše dobrovolníkům na sociální síti.

Mladík je asi 170 centimetrů vysoký, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. „Na sobě měl naposledy černé tepláky, na nohou černobílé tenisky Nike a mikinu,“ popsal Malášek.