"Na kluzké, namrzlé vozovce silnice číslo 150 se střetla vozidla Seat Ibiza a Renault Megane, v nichž cestovalo pět osob. Všichni účastníci nehody utrpěli zranění," informuje mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. "Na silnici dostal totiž v rychlosti a na náledí smyk jednadvacetiletý řidič Seatu Ibiza, vyjel s autem do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím Renaultem Megane," byla konkrétnější mluvčí republikové policie Iva Šebková.

Nehoda byla hasičům ohlášena po půl čtvrté odpoledne. Na místě zasahovala jednotka z Boskovic. "Při její příjezdu byli všichni zranění mimo vozidla v péči osádek tří sanitek zdravotnické záchranné služby," přiblížil Haid.

Podle něj byl v seatu zraněný devatenáctiletý řidič a spolujezdci ve věku devatenáct a dvacet let, v renaultu se nacházel poražený šestačtyřicetiletý řidič a jeho jednadvacetiletá spolujezdkyně.

Hasiči udělali na vozidlech protipožární opatření, odpojili baterie a sorbentem na vozovce zasypali uniklé provozní kapaliny. "Protože frekventovaná silnice spojující Boskovice s Prostějovem byla zcela neprůjezdná, hasiči po zaměření nehody policisty vozidla odtáhli na stranu vozovky a obnovili tak provoz v jednom jízdním pruhu," uvedl Jaroslav Haid.

Havarovaná vozidla pak pomohli hasiči naložit k odtahu a z vozovky uklidili použitý sorbent, střepy a úlomky z aut. Podle informací od policie došlo na autech k dvousettisícové škodě.