První se stala krátce po páté hodině odpoledne na státní silnici I/43 Brno- Svitavy. Sedmapadesátiletá řidička Škody Fabia jedoucí od Černé Hory směrem k Lipůvce vyjela vpravo do příkopu, kde narazila do dopravní značky a převrátila auto na střechu.

„Dechová zkouška u ní následně ukázala 1,89 promile alkoholu,“ uvedla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková. Na autě a značce způsobila škodu za sto jednadvacet tisíc korun. „Žena je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila Šebková.

Kolem tři čtvrtě na osm večer strážníci Městské policie v Blansku zastavovali padesátiletého řidiče Škody Fabie, u něhož měli podezření, že usedl za volant opilý. Muž začal hlídce po Blansku ujíždět a na křižovatce ulic Divišova – Mlýnská nedal přednost vozu Fiat Punto, který jel po hlavní ulici.

Po střetu skončilo osobní auto Fiat Punto na střeše. Tři lidé, oba řidiči a jeden spolujezdec, byli při nehodě lehce zraněni. Podezření strážníků se potvrdilo – řidič Škody Fabie nadýchal 1,97 promile alkoholu. Na autech vznikla škoda za pětašedesát tisíc korun.