Možná se znali a možná se jen náhodně sešly dva nešťastné životní osudy. Dvě tragické nehody se staly v noci z neděle na pondělí na železnici v Blansku. Zemřel při nich mladý muž a těžce zraněna byla mladá žena.

„V neděli večer došlo na železnici v Blansku k dvěma tragédiím. První se stala krátce po půl deváté večer přímo ve stanici Blansko-město. Pod vlak, který jel z Letovic ve směru do Křenovic, skočil mladý muž. Podle našich informací se jednalo pravděpodobně o sebevraždu,“ informoval Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce, která šetří nehody na železnici.

To potvrdili po prvotním šetřením také policisté. „Cizí zavinění u této nehody jsme vyloučili,“ doplnila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

K nehodě vyjel tým záchranné lékařské služby. Pozdě. Muž nehodu nepřežil. „Šestatřicetiletý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a bylo možno pouze konstatovat jeho smrt,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Tím však nešťastná noc na blanenské železnici neskončila. O dvě hodiny později zastavovaly vlaky kvůli další tragédii podruhé. „V noci z neděle na pondělí krátce po půl jedenácté došlo v Blansku na železniční dráze k druhému neštěstí. Osobní vlak jedoucí ve směru z Brna do Skalice nad Svitavou srazil kousek za hlavní železniční stanicí v Blansku mladou ženu. Tato událost se nestala už na železniční zastávce, ale v prostoru veřejnosti nepřístupném,“ upřesnil Drápal z Drážní inspekce.

Záchranáři tak vyjeli v noci do Blanska podruhé. „Sedmatřicetiletá žena utrpěla po střetu s vlakem velice těžká poranění hlavy. Zasahující tým ji musel na místě poskytnout kompletní přednemocniční péči. Zajistil zraněné umělé dýchání, nitrožilně podal potřebné léky a zafixoval tělo pomocí vakuové matrace. Těžce zraněnou ženu následně transportoval na urgentní příjem fakultní nemocnice Brno,“ popsala Zuchová.

Zda se jednalo o nešťastnou náhodu, policisté prošetřují. „Žena podle prvotních informací seděla na náspu vedlejší koleje a vlak ji srazil částí lokomotivy,“ upřesnila policejní mluvčí.

Několik hodin po obou nehodách vlaky jezdily jen po jedné koleji a nabíraly zpoždění. „Po obou nehodách jsme vlaky přesunuly na jednu kolej. Cestující pocítili zpomalený provoz a několikaminutová zpoždění,“ informovala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Běžný provoz vlaků obnovily České dráhy po první nehodě krátce před jedenáctou a po druhé před půlnocí.

Srpnová noc nebyla jediná, kdy na železničních tratích na Blanensku letos zemřel člověk. Ke konci března srazil v dopoledních hodinách nákladní vlak muže u Babic, v únoru zahynul sedmadvacetiletý mladík pod rychlíkem u železničního přejezdu v Letovicích.