Hledání začalo už před týdnem. Policejní mluvčí Pavel Šváb ve čtvrtek večer Deníku Rovnost sdělil, že v případu není nic nového.

Ve čtvrtek znovu vyrazili do terénu dobrovolníci. Chlapcova rodina na facebooku vyzvala k pomoci v prohledání území obory Holedná, která je ohraničena plotem. „Jedná se o rozsáhlé území, které jsme rozdělili na dvě části. Rozdělte se prosím, aby hledání bylo efektivní. Jsou zde místa, která by eventuálně mohla posloužit jako úkryt, jsou zde ovšem i nebezpečná místa, buďte prosím opatrní. Pomoci si velmi ceníme," napsali členové rodiny.

Neúspěšná byla středeční společná akce policistů, hasičů a strážníků, kteří znovu prohledali dno a břehy řeky Svratky. Využili i snížení hladiny o jeden metr. „Postupně jsme propátrali úsek od splavu v Komíně až po Anthropos. Ze vzduchu jsme měli také podporu kolegů z letecké služby. Chlapce se nepodařilo vypátrat," konstatoval ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Mladík je asi 170 centimetrů vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. Mladík je asi 170 cm vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. „Na sobě má černé tepláky, na nohou černobílé tenisky Nike a mikinu,“ sdělil už dříve Malášek.