Prvního cyklistu, ležícího v zatáčce na silnici, spatřil v sobotu 2. srpna kolem jedenácté hodiny večer řidič Škody Fabie, který projížděl Míchovem. Začal intenzivně brzdit, vozidlo se dostalo do smyku a levou přední částí zachytilo o jízdní kolo.

"Dechová zkouška potvrdila, že zatímco řidič osobního vozidla před jízdou nepil, cyklista, který jel bez ochranné přílby a jeho kolo nebylo vybaveno předním světlem, měl v dechu 2,40 promile alkoholu. Cyklista byl lehce zraněn," sdělila tisková mlulvčí blanenských policistů Iva Šebková.

Druhý případ, ke kterému vyjížděla sanitka, se stal v Adamově v neděli po osmnácté hodině. Sedmapadesátiletý cyklista si pádem z kola způsobil poranění hlavy a otřes mozku. Skončil tak na chirurgii v blanenské nemocnici.

Třetí cyklista se poranil v Olomučanech. V osm hodin večer spadl z kola přímo na silnici a utrpěl poranění hlavy a otřes mozku. „Osmapadesátiletý cyklista byl s tímto zraněním převezen do fakultní nemocnice U sv. Anny v Brně,“ řekla tisková mluvčí jihomoravských zdravotnických záchranářů Barbora Zuchová.