„Starší muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, zemřel na místě ještě před našim příjezdem, další tři mladší muže jsme s těžkými zraněními převezli na urgentní příjmy do obou fakultních brněnských nemocnic,“ informovala mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. Na místě zasahovalo několik posádek záchranářů i vrtulník.

Na parkovišti před nemocnicí mají vzniknout desítky parkovacích míst. Projekt je však teprve v počáteční fázi.
Parkování u nemocnice? Chystají devadesát nových míst, možná už příští rok

Nehoda se stala za odbočkou na Křenovice. Hasiči kvůli nehodě doporučují řidičům objízdnou trasu přes Křenovice. Výjezd z města směrem na Holubice je uzavřený. "Po dobu zásahu bude silnice uzavřená, na místě před chvílí přistál vrtulník letecké záchranné služby. Uniklé provozní kapaliny jsme zasypali sorbentem," uvedli krajští hasiči na twitterovém účtu.

Ve směru od Slavkova se nehoda objíždí přes Křenovice. „Řidičům jedoucím od Brna na Slavkov po dálnici D1 doporučujeme sjezd u Holubic minout a využít následujících exitů," informovali policisté.

Kamiony se za pomoci policie otáčejí a směřují na Velešovice. „Osobní auta se ponejvíc vracejí na dálnici, ve směru od Bučovic je provoz odkloněn na Křenovice. Případně je možné jet i přes město směrem na Rousínov,“ nformoval web Dopravniinfo.cz

Vyškovský archivář, historik a učitel Bohumil Navrátil.
Historik Navrátil sepsal dějiny rodného Vyškova. Rukopis už nedokončil

Podle prvotních informací policie řidič osobního vozu přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru. "On a jeho tři spolujezdci utrpěli zranění, kterým jeden z nich na místě podlehl. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění a dechovou zkoušku na zjištění požití alkoholu před jízdou měl negativní," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.