K události vyrazily dvě jednotky hasičů. „Vyprostili jsme z auta jednu osobu v bezvědomí a zajistili místo pro vrtulník záchranné služby,“ informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Ti pomohli vážně zraněného naložit do vrtulníku, který muže transportoval na urgentní příjem nemocnice v brněnských Bohunicích. „Zraněný byl při vědomí. Utrpěl otřes mozku a vážné poranění hrudníku,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Další muž a žena byli s lehkými poraněními převezeni na chirurgii do boskovické nemocnice. 

Po havárii byla silnice v místě nehody uzavřená, po úklidu vozovky policisté zprovoznili alespoň jeden jízdní pruh a dopravu řídili kyvadlově. Zásah hasiči ukončili před devátou večer.

Při nehodě se střetla auta značek Škoda a Audi před dlouhou pravotočivou zatáčkou. Z vyšetřování vyplynulo, že řidič Audi zastavil u krajnice, protože zabloudil. „Řidič druhého auta přijížděl z druhé strany. Náhle vyjel do protisměru a narazil do stojícího auta,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policie nehodu dál vyšetřuje. „Dechová zkouška u pětapadesátiletého řidiče s lehkým zraněním neprokázala alkohol. U těžce zraněného pětačtyřicetiletého řidiče nemohla být zkouška provedena. Musíme počkat na rozbor krve,“ řekla po nehodě policejní mluvčí Štěpánka Komárová.