Přes sedmou hodinou ranní tak vyráželi záchranáři se dvěma sanitkami směrem k Manerovu, místní části Bohdalice-Pavlovice na Vyškovsku, kde na namrzlé silnici 431 havarovala dvě osobní auta. „Naši první pacientkou byla mladá žena, která byla při vědomí. Ošetřili jsme ji a se zraněními lehčího charakteru, jsme ji k další péči směrovali na chirurgii vyškovské nemocnice,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Po kolizi se zranili lehce také dva mladí muži, které záchranáři zkontrolovali a ošetřili. S oběma následně sanitky zamířily také do vyškovské nemocnice.

Jen o deset minut později vyrazili záchranáři i k Domašovu na Brněnsku, kde se po havárii na silnici 602 ocitlo osobní auto v příkopu. „Ošetřili jsme ženu středního věku. Pacientku jsme následně převezli s lehkým zraněním na chirurgii do Fakultní nemocnice Brno,“ přiblížila mluvčí záchranky.

Pomalovaná branka Botanické zahrady ze strany ulice Veveří naproti zastávky tramvaje Konečného náměstí.
FOTO: Vandalové pomalovali nový plot Botanické zahrady v Brně

Policejní mluvčí David Chaloupka upozornil dále na dlouhou kolonu, kterou způsobila havárie devětadvacetiletého řidiče na dálničním přivaděči u Rosic, kde fábie skončila na střeše v příkopě. „Podobně na střeše skončilo auto také u Domašova, v Jinačovicích, Miloticích nebo ve Znojmě Příměticích. Dnes do osmé hodiny evidujeme na dvacet oznámení o dopravních nehodách. Upozorňujeme řidiče na nebezpečí námrazy na silnici, která se však může vyskytovat jen místy, o to více může překvapit,“ uvedl mluvčí policie s tím, že opatrnost je na místě zejména na mostech nebo v lesních úsecích.

To potvrzují i problémy v hromadné dopravě při průjezdu Ždánickým lesem, kde havarovala kolem deváté hodiny dvě osobní auta. S komplikacemi se museli vypořádat cestující jedoucí autobusovou linkou 642 mezi Ždánicemi a bučovickou místní části Kloboučky, tedy na pomezí hodonínského a vyškovského okresu. Linka 642 jela ze Ždánic do Bučovic, přes Archlebov a Slavkov. Podle informací z twitteru IDS JmK tak byl dočasně bez obsluhy úsek Ždánice, Suchý řádek – Bučovice, Kloboučky, škola.