Šestapadesátiletý řidič auta je vážně zraněný. Nikomu dalšímu se naštěstí nic nestalo, obyvatelé v tu dobu byli v jiné části domu.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. „Řidič byl vážně zraněný a hasiči jej z auta museli vyprostit. To se jim povedlo až po hodině od nárazu. Kvůli vyprošťování museli rozřezat i část střechy domu. Kabinu auta pomocí hydrauliky postupně rozstříhali a uvolnili,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid s tím, že muže po vyproštění záchranáři odvezli do nemocnice.

V pokoji, kam auto vjelo, tou dobou zrovna nikdo nebyl. Zdi v této části domu však zůstaly po nárazu popraskané a narušené. „Dům musí posoudit statik, který rozhodne, zda se do něj jeho obyvatelé budou moci vrátit. Na autě vznikla škoda asi dvě stě tisíc korun. Na domě pak za víc jak jeden milion korun,“ upřesnila mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

Hasiči auto z domu vytahovali až do šesti hodin večer, dobrovolníci mezitím pomáhali majitelům domu uklízet sutiny a vyklidit zdemolovaný pokoj.