Podle informací policistů se na místě srazilo pět aut a celkem se zranili tři lidé. Jedno z aut navíc začalo hořet. „Nehoda se stala v době, kdy hustě pršelo a bylo špatně vidět. I to mohlo sehrát svou roli. Sedmatřicetiletý řidič BMW odbočoval v úseku za benzínkou u Krhova ze státní silnice vlevo směrem na Voděrady. Nedal přednost protijedoucímu autu a došlo k hromadné nehodě, při které bouralo celkem pět aut. Jedno z nich vyjelo ze silnice a začalo hořet. Zranili se v něm muž a žena," upřesnila policejní mluvčí Iva Šebková.

Škodu na autech odhadli policisté na více než jeden a půl milionu korun. Dechové zkoušky u řidičů byly podle Šebkové negativní. Hromadná nehoda zablokovala na několik hodin provoz na státní silnici. Volně průjezdná byla opět až kolem jedenácté hodiny večer. „Objízdnou trasu jsme vedli přes Krhov, Jabloňany a Skalici," dodala policejní mluvčí Iva Šebková. Silnice I/43 byla v pátek průjezdná až před jedenáctou večer.

Zhruba tři čtvrtě hodiny po hromadném střetu došlo nedaleko k další nehodě. Při ní se převrátil návěs kamionu do příkopu. „Objížďku jsme tedy museli uzavřít, než hasiči návěs vytáhli z příkopu. Nová objížďka vedla přes Lysice a Kunštát," dodala Šebková.

Náraz do stromu

Mnohem závažnější dopravní nehoda se stala ještě v pátek před jedenáctou v noci na silnici před Mladkovem. „Devatenáctiletý řidič Audi nezvládl na mokré silnici ve vysoké rychlosti řízení a v pravotočivé zatáčce ve směru na Boskovice vyjel ze silnice," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková. Auto narazilo do stromu a skončilo v příkopu převrácené na boku.

V autě zůstali zaklínění čtyři mladí lidé ve věku od osmnácti do dvaceti let a museli je vyprostit až hasiči. Dva ze spolujezdců ve věku osmnáct a devatenáct let utrpěli těžká poranění hlavy a zůstali v bezvědomí. „Na místě jim záchranáři museli zajistit dýchací cesty a napojit na umělou plicní ventilaci. Po ošetření je transportovali do brněnského traumacentra v Bohunicích," řekla k nehodě mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Řidič a třetí spolujezdec utpěli středně těžká poranění typu pohmožděnin a zlomenin. Tito zranění byli také ošetřeni a transportování do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Škodu na autě odhadli policisté na dvě stě tisíc korun.