Při nehodě se zranili dva muži středního věku. „Oba sanitka odvezla na chirurgickou ambulanci do Boskovic. Jeden měl zraněný hrudník a druhý nohu," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

Čelní střet dvou aut zavinil třiačtyřicetiletý řidič volva, který na rovné úseku vjel do protisměru, kde narazil do vozu škoda. To skončilo mimo silnici na střeše a ještě narazilo do dalšího automobilu značky volvo. Ve škodovce se zranil třiapadesátiletý muž. „Řidič, který nehodu zavinil, byl opilý. Nadýchal tři promile," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policistům muž tvrdil, že v poledne popíjel slivovici a odpoledne vyrazil z Břeclavi na Blanensko. Škodu na nabouraných autech odhadli policisté na dvě stě tisíc korun.

Hasiči nemuseli žádného z řidičů vyprošťovat. Když přijeli na místo, byly už posádky aut mimo vozidla. „Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a s policisty řídili dopravu. Ta byla omezena jen do jednoho pruhu," uvedla mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková.

Bohumil Malášek dodal, že v úterý při silničních kontrolách zastavili policisté na Blanensku ještě dalšího opilého řidiče a dva pod vlivem drog.

Nehoda tří osobních aut zablokovala v úterý před šestou večer provoz na nejrušnějším silničním tahu na Blanensku. Na silnici I/43 z Brna do Svitav poblíž odbočky na obec Voděrady. Při nehodě se zranili dva muži středního věku. Zdroj: Hasiči JMK