První nehodu řešili záchranáři v Knínicích u Boskovic krátce po páté hodině ranní. V havarovaném autě zůstala jedna lehce zraněná žena. „Osmatřicetiletou ženu záchranáři odvezli na vyšetření do boskovické nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

O půl hodiny později se srazila dvě auta u Krhova. „Třiačtyřicetiletá řidička osobního vozidla značky Fiat Marea kvůli namrzlé silnici vjela do protisměru, kde se čelně střetla s právě projíždějícím osobním vozidlem značky Peugeot. Škoda na Fiatu se vyšplhala na padesát tisíc korun a na Peugeotu na sedmdesát tisíc korun. Policisté na místě nehody řídili dopravu kyvadlově,“ vysvětlil David Chládek z blanenské policie.

Oba řidiči měli středně těžká zranění „Byli při vědomí a nebyli v akutním ohrožení života. Sanitka je odvezla na urgentní příjem nemocnice v Brně-Bohunicích,“ doplnila Zuchová.

Při vyprošťování aut hasiči museli volat i silničáře. „Zavolali je, aby přijeli posolit pruh, kde se nehoda stala. Stále se tam totiž držela ledová námraza,“ doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Trojlístek ranních nehod před půl sedmou uzavřela nehoda kamionu u Sebranic. „Příčinou havárie byla také namrzlá silnice. Při průjezdu zatáčkou kamion dostal smyk a uvízl mimo silnici. Silnice byla při vyprošťování kamionu uzavřena,“ vysvětlil David Chládek z blanenské policie. Při této nehodě nikdo nebyl zraněn.

Kvůli nehodám a uzavírkám silnic měla zpoždění i hromadná doprava. „Musel jsem zavolat otci, aby mě odvezl na Lipůvku, protože kvůli nehodě autobus ještě nepřijel,“ řekl muž, který ráno před osmou hodinou už několik desítek minut čekal v Černé Hoře na zpožděný autobus.

Meteorologové upozorňují, že v pátek a sobotu si lidé mají lidé z jižní Moravy, především na Blanensku a Vyškovsku, dávat pozor na náledí a kvůli větru a hustém sněžení i na sněhové jazyky.