Při dechové zkoušce mu naměřili 1,7 promile alkoholu. „Policisté navíc přišli na to, že mladík vůbec nemá řidičský průkaz," řekla k případu policejní mluvčí Alice Musilová.

K podobné situaci došlo v sobotu večer nedaleko Voděrad na Blanensku. Tam devatenáctiletý mladík řídil motorku. Přitom neměl řidičský průkaz a nadýchal bezmála dvě promile alkoholu. Oba muži jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na mol opilý sedl v sobotu večer za volant také dvaadvacetiletý muž, který se vyboural u obce Zábludov. Podle všeho nezvládl pravotočivou zatáčku a vjel do protisměru, kde narazil do přijíždějícího auta. „Ženě, která jela ve druhém autě, se nic nestalo. Mladík ale z místa nehody ujel i s poškozenou pneumatikou. Dojel však jen do Letovic, kde ho zastavili policisté," upřesnila Musilová s tím, že muž nadýchal přes tři promile a je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policejní hlídka zastavila v sobotu ráno také osmačtyřicetiletého muže, který nadýchal 0,2 promile. „Hlídce tvrdil, že pil předchozí večer. Jeho přestupek se bude řešit ve správním řízení," dodala policejní mluvčí.

Podobně dopadl i řidiči v Jedovnicích. Ten v neděli ráno nadýchal 0,7 promile alkoholu.