Na dně propasti už totiž život dobrovolně ukončila řada lidí. Blízko k tomu měl i zmíněný muž. Hlídka ho našla na Horním můstku nad propastí. Chystal se skočit dolů. „Stál za zábradlím a naznačoval, že skočí. Jeden z policistů se s ním snažil komunikovat a druhý přivolal posily včetně policejního vyjednavače,“ dodal Malášek.

Policisté s mužem mluvili téměř půl hodiny. Když se přiblížil k zábradlí a naklonil se přes něj, tak zasáhli. „Zachytili ho a přetáhli přes zábradlí do bezpečí. Byl vyčerpaný. Hlídka ho předala záchranářům. Později uvedl, že chtěl spáchat sebevraždu a že se o to již v minulosti pokusil,“ dodal policista s tím, že okolnosti celé události policie vyšetřuje. Muž se údajně chtěl zabít kvůli psychickým a zdravotním problémům.

K propasti Macocha míří každý rok desítky tisíc turistů. Má však také pověst místa, odkud se odchází na onen svět. Smutnou kapitolou propasti jsou právě sebevražedné skoky lidí z Horního můstku. „Za poslední čtyři roky tam podle našich statistik spáchalo sebevraždu skokem do propasti devět lidí,“ upřesnil Malášek.

Sebevražedné skoky jsou podle vedoucího nedalekých Punkevních jeskyní Hynka Pavelky pro světoznámou propast velmi špatnou reklamou. „Zabezpečit propast a její okolí tak, aby tam nikdo neskákal, je pro nás technicky nemožné. Bohužel,“ uvedl před časem Pavelka.