V prvních teplých dnech vypouští z garáže svou motorku také David Hollmann z Blanska. „Když člověk na motorce přes zimu nesedí, nemá to v ruce. Také musí počítat s tím, že jej na silnici překvapí ještě štěrk a může uklouznout. Jezdím teď radši pomaleji,“ řekl Hollmann.

Jeho slova potvrdila policejní mluvčí Iva Šebková. „Měli by být opatrní. Pokud totiž motocyklisté najedou na štěrk a písek v zatáčce, může dojít ke kolizi,“ varuje Šebková s tím, že za páteční večer havarovali hned dva motorkáři. Jeden se podle ní nevěnoval řízení, další najel na vozovce na štěrk a dostal smyk. „Oba motocyklisté havarovali v příkopu,“ přiblížila Šebková s tím, že jeden z mužů se lehce zranil.

V neděli odpoledne utrpěl lehké zranění i motocyklista, který se proháněl blanenskými ulicemi. Na náměstí Republiky následoval auto, které zpomalilo. Muž v sedle motorky však nestihl zabrzdit a do vozu narazil. „Ne vždy však za nehodu může právě motocyklista,“ upozornila Šebková a dodala, že za loňský rok policisté vyšetřovali na Blanensku tři nehody, ve kterých motorkáři figurovali. Ta, při níž havarovala motorkářka u Louky, byla smrtelná.

Podle Šebkové je Blanensko mezi motorkáři oblíbené. „Je tu hodně zatáček a kopců. Nejvyhledávanější trasou je silnice mezi Blanskem a Lipůvkou. Ta je také nejkrizovější. Podél silnice mohou lidé vidět spousty pomníčků,“ pokračovala Šebková a jmenovala další motorkářské ráje v regionu jako je silnice z Boskovic na Protivanov nebo silnice směrem na Žďár.

Dramatické chvilky zažila vloni touto dobou Eva Hosová z Rájce – Jestřebí. Když vyjela na výlet z přáteli po zatočené silnici v buchlovských kopcích, narazila na vážnou nehodu. „Na silnici stálo auto a také tam byly dvě motorky. Jeden z motorkářů ležel u svodidel. Měl amputovanou nohu nad kotníkem,“ vzpomněla žena, která tehdy s ostatními na místě nehody pomáhala, dokud nedorazili lékaři.

Na následky dopravních nehod a správnou jízdu na motocyklu chtějí šestého června upozornit motorkáře policisté. U jeskyně Výpustek v Moravském krase pro ně chystají preventivní akci s výpověďmi motorkářů, kteří se zranili při nehodě. Dále tam zájemci absolvují motocyklovou školu pod vedením mnohonásobného mistra republiky v trialu Mirka Lisého.

Motocyklistů na silnicích přibývá. Tvrdí to i Jan Hlavinka z Boskovic, který motocykly prodává. „Lidé si hodně kupují také staré mašiny. Přesto pozoruji, že zájem o motorky roste. Uvidíme, jak to bude letos,“ uvedl Hlavinka.