„Řidič z nehody podle prvotních informací vyvázl jen s oděrkami a povrchovým zraněním. Sanitka ho odvezla na chirurgii do Blanska," řekl mluvčí jihomoravské záchranky Radek Turin.

Na místě zasahovali kromě policistů také hasiči, kteří řídili dopravu kyvadlově. Krátce po čtvrté hodině odpoledne však zmíněný úsek zcela uzavřeli, protože nabourané auto musel zpět na silnici vyprostit jeřáb. Silnice byla opět průjezdná po půl páté odpoledne.

„Na místo nehody jsme přijeli současně se záchrankou. Řidič už byl z auta venku, nikdo další s ním ve voze nejel. Odpojili jsme baterku, udělali další protipožární opatření a zkontrolovali, zda z auta neuniká palivo nebo olej," řekl na místě nehody Blanenskému deníku Rovnost velitel zásahu hasičů Michal Černý.

Podle policistů utrpěl řidič lehké zranění. „Podle toho, co nám říkal, tak si přibrzdil, dostal smyk a vyhodilo ho to do protisměru. Pak už mimo silnici najel na pařez, který ho přetočil na střechu," popsal nehodu jeden ze zasahujících policistů Roman Pospěch.

Výši škody odhadli policisté předběžně na osmdesát až sto tisíc korun.