Několik autobusů stálo například dopravci ČAD Blansko. Problémy měli řidiči ve výše položených místech a v menších obcích. V Rudici, Holštejně, ale také v Lomnici nebo v Protivanově. „Hlavní tahy jsou prosolené a posypané. Některé okresní silnice však byly ráno nesjízdné. Do Rudice nedojely dva tři ranní autobusy. Na ostatních problémových trasách pak dojížděly s půlhodinovým zpožděním. Situace se už pomalu lepší,“ uvedl za společnost náměstek osobní dopravy Richard Maňoušek.

V jednom kole byli od nedělního večera také záchranáři. Podle Michaely Bothové ošetřovali zejména chodce, kteří uklouzli na chodnících a po pádu se zranili. Většinou se jednalo o lehčí zranění.

Kromě pohmožděnin však někteří lidé skončili i se sádrou. „Kvůli ledovce přibylo také dopravních nehod. V pondělí o půl šesté ráno se například srazila dvě auta ve Vavřinci na Blanensku. Sanitka odvezla jednu ženu na vyšetření do nemocnice,“ uvedla Bothová.

Cestu do Brna zkomplikovala v pondělí ráno ledovka také Tomáši Vymlátilovi. Do práce však dorazil v pořádku. „Nejhorší bylo zvládnout ten kousek od domu k autu. Klouzalo to opravdu hodně. Pak jsem musel jet opatrněji několik kilometrů po okresce, kde se nesmí solit. Silnice v brněnských městských částech už ale byly pořádně prosolené. Naštěstí tolik nemrzlo, takže už se jelo dobře,“ řekl muž.