Pracovníci odboru životního prostředí města Boskovice a Povodí Moravy ohlásili operačnímu středisku Hasičského záchranného sboru úhyn ryb a výskyt pěny na hladině říčky Kladoroubky.

„Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice v Boskovicích, brněnská jednotka oprávněná k likvidaci chemických havárií a dobrovolná jednotka z Letovic. Hasiči objevili menší množství uhynulých ryb a hustou pěnu na hladině říčky Kladroubky. Pěna na hladině říčky rychle postupovala, hasiči tedy postavili tři norné stěny – dvě pětimetrové na Kladroubce a desetimetrovou na soutoku říčky s řekou Svitavou.

Pěnu zasypávali sorbentem a směs sorbentu a pěny odebírali z hladiny,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Haid. Dobrovolní hasiči pak vodou propláchli místní kanalizaci.

Tým chemiků odebral také vzorky ovzduší v jedné z místních firem. Pěna se na hladině říčky přestala objevovat, hasiči norné stěny zrušili a ukončili zásah. Podle tiskového mluvčího vodu s velkou pravděpodobností znečistil saponát.