Na místě uhořeli tři lidé, čtvrtá oběť – žena, zemřela záchranářům pod rukama. „Po příjezdu hasičů byla obě auta v plamenech, požárem byla úplně zničena. Oheň uhasili hasiči ze tří jednotek,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Nehodu zavinil řidič auta značky Saab, který jel příliš rychle. „Vozidlo značky Saab, které jelo ve směru od Svitav, na horizontu vyjelo do protisměru, bočně se střetlo s autem VW Tourane, které jen poškodilo. Za Volkswagenem však jela Škoda Octavia, na kterou byl Saab odmrštěn, a obě auta začala hořet,“ popsala nehodu blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Státní silnice byla na několik hodin uzavřena. „Objíďka byla vedena přes Lysice,“ doplnila Šebková.

Na místo hned po nahlášení nehody vyjely posádky rychlé lékařské pomoci z Boskovic a z Blanska. „Tři lidé zemřeli ještě před jejich příjezdem, byli tak popálení, že už jim nebylo možné pomoct. Záchranáři se intenzivně věnovali ženě, která měla mnohočetná zranění a selhávaly jí všechny životní funkce. Po třiceti minutách oživování bohužel zemřela,“ uvedla mluvčí jihomoravských zdravotnických záchranářů Barbora Zuchová.

Ve škodovce jeli čtyři lidé – řidič uhořel, spolujezdkyně i přes snahy záchranářů zemřela o něco později. Zraněni byli ještě další dva spolujezdci z Octavie – jeden byl s lehčími zraněními převezen do boskovické nemocnice, druhý s otřesem mozku a zhmožděním hrudníku do Úrazové nemocnice v Brně. V saabu uhořel řidič a jeho spolujezdkyně.

Ještě před příjezdem záchranářů, hasičů i policistů na místě podle Jaroslava Haida pomáhala osádka auta VW Touran, v němž cestovali lékaři.

Protože silnice byla po hašení zledovatělá, k jejímu posypu hasiči povolali silničáře. ,,Po vyšetření nehody policisty hasiči z vyhořelých vraků aut hydraulických nářadím vyprostili těla obětí. K vyproštění a naložení havarovaných aut k odtahu na místě zasahoval také automobilový jeřáb. Vozovku hasiči uklidili od střepů a úlomků karoserií,\" dodal Jaroslav Haid.

Škoda na autech byla podle Šebkové vyčíslena na tři sta šedesát tisíc korun.

Hlavní silniční tah z Brna do Svitav je mezi lidmi nazýván silnicí smrti. Většina mrtvých, kteří přijdou o život při nehodách na Blanensku, zemře právě na této silnici. V loňském roce zemřelo na všech silnicích na Blanensku šestnáct lidí, z toho dvanáct na silnici I/43.