Nedělní teplý jarní den byl jako stvořený pro pobyt v přírodě. K vodě vyrazil i amatérský potápěč. Nic netušící muž si vybral pro své hobby potápění na Křetince. Netušil však, co ho na dně čeká.

Muž se potápěl ve slepém rameni přehrady vedle silničního mostu, který tudy vede. Přibližně v hloubce deseti metrů si však všiml předmětu, který určitě do běžného reliéfu dna nezapadl. Potopeného automobilu.

Potápěč připlaval blíže a zjistil, že vrak vozidla ukrývá ve svých útrobách děsivé tajemství, svého řidiče. Neváhal ani chvíli, označil místo nálezu bojkou a zavolal policii.

"Na místo dorazili profesionální policejní potápěči a začli s průzkumem," řekl zástupce okresního policejního ředitele Zdeněk Grénar. "Když se potvrdilo, že vrak na dně opravdu je a ukrývá v sobě mrtvolu, přivolali jsme na pomoc brněnské hasiče s jeřábem, abychom auto ze dna vyzvedli" pokračoval Grénar.

Po vylovení automobilu a ohledáním těla policisté zjistili, že zemřelým je třiadvacetiletý mladík z Blanenska, pohřešovaný od konce února letošního roku. "Jeho totožnost nám potvrdili příbuzní zemřelého mladíka," doplnil Grénar. Mladík odešel z domu 22. února a nedal o sobě nikomu žádné zprávy. Policie po něm tehdy vyhlásila pátrání s dodatkem, že motivem k odchodu z domova mohla být i sebevražda.

Celá věc je nyní předmětem šetření, podle Grénara jde pravděpodobně o sebevraždu. Místo, odkud mladík s autem do přehrady vjel, není ještě známo.

"V některých místech na břehu jsme našli stopy po pneumatikách, potápěči to tam ve vodě prohledávali, ale nic nenašli," uvedl Grénar. "Mladík mohl vjet do přehrady s autem takřka kdekoliv, a díky vodním proudům se mohlo auto dostat až do této zátoky," dodal Grénar.

Do případu by měla vnést světlo nařízená soudní pitva a pokračující vyšetřování.