"Do postižené oblasti, ve které se nachází stopa po tornádu o velikosti přibližně 500 m x 26 km, již dorazily posily v podobě hasičských odřadů ze všech krajů České republiky, včetně potřebné techniky, složené jak z profesionálních, tak také dobrovolných hasičů," sdělil mluvčí celostátních hasičů Rudolf Kramář.

Kromě Moravské Nové Vsi, Lužic, Mikulčic a Hrušek jsou zasažené i další obce. "Nově jsme zřídili také pátý sektor zásahu, kterým je Hodonín - Pánov," zmínil Kramář.

V oblasti Pánova tornádo poškodilo tornádo elektrické vedení a posekalo les.

Celkem na místě zasahuje 450 profesionálních hasičů, kteří disponují 204 kusy techniky včetně bagrů nebo nakladačů. "USAR týmy už tam ukončily svoji činnost," doplnil Kramář.

Do záchranných a likvidačních prací jsou zapojeny také stovky dobrovolných hasičů z okolních obcí. Celkový počet zasahujících hasičů se tak pohybuje kolem dvanácti set lidí.

Nabídek pomoci ze strany hasičských jednotek ze zahraničí si velmi vážíme a děkujeme za ně. S ohledem na vysoké počty zasahujících hasičů, záchranářů, policistů a dalších z České republiky zatím nebudou tyto nabídky zahraniční pomoci využity.