V pondělí kolem 12:00 hodiny jel šedesátiletý řidič malotraktorem domácí výroby, ve směru Vysočany/Housko - Molenburk. Při jízdě v klesání nezvládl řízení vozidla a vyjel do levé části vozovky, kdy s malotraktorem dostal smyk a vozidlo se převrátilo na bok.

Při havárii došlo k těžkému zranění řidiče. "Muž si pádem na vozovku způsobil těžký úraz hlavy. Po příjezdu rychlé lékařské pomoci z Blanska byl při vědomí. Zasahující lékařka muže ošetřila a sanitka ho převezla na neurochirurgické oddělení nemocnice U sv. Anny v Brně," řekla k nehodě mluvčí jihomoravských zdravotnických záchranářů Barbora Zuchová.

Na místo nehody dorazila i hlídka Policie ČR. "Šetřením nehody policisté zjistili, že malotraktor domácí výroby není zaregistrován v registru silničních vozidel a není ani schválen pro provoz na pozemní komunikaci," sdělil zástupce okresního policejního ředitele Zdeněk Grénar.

Zároveň dodal, že technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna. Dechová zkouška na alkohol byla negativní.