Tragické následky má dopravní nehoda, která se stala před třetí hodinou odpolední u Míchova. Byl při ní velmi vážně zraněn chlapec. Řidič Toyoty Avensis jel pravděpodobně příliš rychle, vjel do příkopu a narazil do dvou stromů. Náraz pak auto odhodil zpět na silnici.

Mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová zatím nemá přesné informace, věk chlapce odhaduje mezi deseti až patnácti lety. „Má tak těžká poranění obličeje a hlavy, že v prvních chvílích vůbec nebylo jisté, zda se nám ho podaří zachránit. Z boskovické nemocnice ho musela letecká záchranná služba transportovat do fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. Chlapec stále zůstává v bezvědomí, lékařům se už ale podařilo jeho stav stabilizovat,“ popsala Zuchová.

U nehody zasahovali i hasiči. „Z auta vytékal benzin a olej, takže je naši muži museli zasypat,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Příčinu nehody na místě šetří policisté. Podle prvních informací řidič havaroval proto, že jel příliš rychle. „Sedmatřicetiletý řidič vyvázl bez zranění. ,“ řekla mluvčí blanenské policie Iva Šebková.