Řidič vozidla značky Lancia zřejmě nezvládl řízení, protože auto přerazilo zábradlí a zřítilo se ze srázu do třímetrové hloubky. „Pasažéři zdemolovaného automobilu byli zraněni, jednoho pasažéra dokonce hasiči museli z vraku vystříhat pomocí hydraulické techniky. K převozu těžce zraněného musel přiletět vrtulník rychlé letecké služby,“ sdělil tiskový mluvčí Hasičské záchranné služby Jihomoravského kraje Jaroslav Haid.

Osmnáctiletý muž utrpěl otřes mozku a zhmoždění ramene, sedmnáctiletý muž otřes mozku a zhmoždění zad. "Obou mladým mužům zasahující týmy poskytly přednemocniční neodkladnou péči a následně je transportovaly do nemocnice v Boskovicích. Třetí zraněný, osmnáctiletý muž, který zůstal ve vozidle zaklíněn, utrpěl otřes mozku a mnohočetná poranění dolní končetiny," uvedla tisková mluvčí jihomoravských zdravotnických záchranářů Barbora Zuchová.

Protože se nehoda stala na pomezí Jihomoravského a Pardubického kraje, na místo vyjely hasičské jednotky obou krajů. „Hasiči zdravotníkům pomáhali s ošetřováním zraněných a při jejich nakládání k transportu do nemocnice. Dále zajistili místo nehody a na vozidle udělali protipožární opatření. Po vyšetření nehody dopravními policisty pak auto pomocí jeřábu vyprostili ze srázu a pomohli vrak naložit k odtahu,“ upřesnil Jaroslav Haid.