Podle mluvčí policie Andrey Cejnkové jednatřicetiletý řidič v táhlé zatáčce nezvládl řízení. „Je důležité, aby řidiči v takto chladném a mrazivém počasí dodržovali povolenou rychlost, přizpůsobili jízdu stavu silnice, a vyvarovali se tak podobným nehodám," upozornila Cejnková.

Záchranáři ženu převezli na traumatologické oddělení brněnské fakultní nemocnice. „Nejdříve to vypadalo tak, že ji bude potřeba z auta vyprošťovat. Ale nakonec se ukázalo, že to nebude nutné. Utrpěla lehká až středně těžká poranění hrudníku a paže," popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Ve Lhotě Rapotině se auto převrátilo přes střechu

Pravděpodobně vysoká rychlost a nepřizpůsobení jízdy stavu silnice byly podle policistů příčinou nehody dvou aut, která se stala ve čtvrtek krátce před pátou hodinou odpoledne ve Lhotě Rapotině. „Opel Astra se po srážce s vozem značky Iveco převrátil přes střechu a skončil v poli. Řidič i jeho spolujezdec utrpěli šok a lehká zranění. Míru zavinění nehody dále vyšetřujeme," popsala policejní mluvčí Andrea Cejnková. Dodala, že škoda na autech je dvacet tisíc korun.