Ženě z nabouraného auta pomohl jeden z okolo jedoucích řidičů. „Sanitka ji s pohmožděninami odvezla na chirurgii do Blanska. Jednalo se o lehké zranění,“ řekla k nehodě mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Podle policistů byla dechová zkouška řidičky na alkohol negativní. „Příčinu a další okolnosti nehody ještě vyšetřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová. Auto z potoka vyprostili hasiči pomocí jeřábu.

Lehkým zraněním řidiče skončila v pondělí jízda Škody Rapid v místní části Blanska v Lažánkách. Auto tam při předjíždějí bouralo a skončilo na střeše. Příčinou nehody, která se stala po půl osmé ráno, byla podle všeho rychlá jízda. „Škodu policisté odhadli na sto devadesát tisíc korun. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před jízdou pil alkohol,“ řekl k nehodě policejní mluvčí Petr Zámečník.

K další nehodě vyjížděli hasiči před půl desátou dopoledne do Skalice nad Svitavou. Po nehodě tam skončilo auto v poli. Přetočilo se přes střechu. Při nehodě se zranila mladá žena, kterou odvezla sanitka na chirurgii do Boskovic.

Krátce po desáté hodině bouralo osobní auto s dvojicí starší lidí také v Boskovicích. Narazilo do stromu. Škodu odhadli policisté na patnáct tisíc korun. „Na chirurgii do Boskovic odvezla sanitka starší ženu s lehkým zraněním. Staršího muže pak se středně těžkým zraněním na urgentní příjem do Fakultní nemocnice u svaté Anny,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.